De hersenen zijn de spil in al ons doen en laten. Onze ervaringen, ons denken, ons bewustzijn, onze gevoelens en onze pijn; het zit allemaal tussen onze oren. Dat betekent niet dat al deze zaken illusoir zijn, maar dat de bron zich in de hersenen bevindt. Zonder de hersenen zou het lichaam niet functioneren en zou er überhaupt geen sprake kunnen zijn van een persoon of een individu. Dat betekent dat heel veel problemen ook aangepakt kunnen worden door juist de hersenen of de geest aan te spreken. Dat betekent niet dat je meteen hersenchirurgie moet uitvoeren, want dat is een uiterst risicovolle onderneming. We weten ook nog lang niet genoeg over de hersenen en kunnen ook niet precies in kaart brengen welke gebieden waar verantwoordelijk voor zijn en hoe verschillende hersengebieden met elkaar samenwerken. We weten uiteraard al wel heel veel, maar de hersenen zijn dusdanig complex dat hoe meer we weten, hoe meer we inzien hoe weinig we eigenlijk weten. Hoe de geest of het bewustzijn bijvoorbeeld kan ontstaan of hoe dat eventueel gelinkt kan worden aan de fysieke hersenen is nog altijd een groot, zo niet het grootste, mysterie. Maar dat er een geest of bewustzijn is, dat is in ieder geval duidelijk. En die geest is nu juist kneedbaar. Hiervoor hoef je geen hersenwetenschapper te zijn net zoals je ook geen automonteur hoeft te zijn om de auto aan de praat te krijgen. Via hypnotherapie kun je de geest dus beïnvloeden, bijsturen, veranderen en kneden. Aangezien alle problemen een link hebben met wat er in de hersenen plaatsvindt, is het ook niet zo gek dat je heel veel problemen in meer of mindere mate kunt aanpakken via hypnotherapie. Mocht je dus een beroep willen doen op hypnotherapie, dan kun je terecht bij Hypnose Praktijk in Nederland of België. Je vindt de praktijken van Hypnose Praktijk in verschillende locaties in Nederland. Zo kun je als inwoner van Groningen voor hypnotherapie bijvoorbeeld terecht bij de praktijk in Scheemda. Maar als je in het zuiden van het land woont, dan kun je terecht in de praktijk in Breda. Op de site van hypnose-praktijk.nl zie je precies in welke steden en/of dorpen je terecht kunt voor hypnotherapie. Je kunt een afspraak maken voor een intake gesprek en tijdens dat gesprek kun je je probleem uitleggen aan de hypnotherapeut. Deze kan vervolgens een inschatting maken of het probleem met hypnotherapie is aan te pakken. Indien dat het geval is, dan zal je te horen krijgen hoeveel sessies er nodig zijn en daarna kun je een afspraak maken voor de eerste hypnose sessie.
Profiteer van de helende werking van hypnotherapie
Als je al jaren last hebt van een probleem, dan is het zeker een idee om eens te kijken of hypnotherapie verlichting kan brengen. Vaak zie je dat deze vorm van therapie verlichting kan brengen bij problemen waar een dokter weinig mee kan. Denk bijvoorbeeld aan vliegangst of migraine.
Bekijk de site voor meer informatie
Als je van te voren graag wat meer wilt weten, dan kun je terecht op de website. Hier vind je ook meer informatie over de verschillende problemen waar hypnose bij kan helpen. Denk bijvoorbeeld aan:
- Overgewicht
- Verslaving
- Impotentie